کلاغ جار

معرفی فیلم غریق زمان
نویسنده : محمدعلی ابراهیمی - ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٥
 

غریق زمان یک فیلم علمی تخیلی است که تولید آن توسط گروهی از جوانان دبیرستانی در شهر بیرجند کلید خورده و در سال 90 قسمت اول و دوم آن آماده و به نمایش درآمده است.

کارگردانی این فیلم را رضا افسر و علیرضا آقاابراهیمی بعهده دارند

نقش اول این فیلم را کارگردانان بطور مشترک بازی می کنند و در کنار آنان شاهد بازی برجسته ی محمد سجادی و صدف افسر در دو نقش  هستیم.

در ابتدای این فیلم دکتر باقرزاده در پی سالها تدریس در دانشگاه و الهام گرفتن از کتب ابوسعید محمد نیشابوری تصمیم می گیرد ماشین زمانی ساخته و دو تن از دانشجویان داوطلب خود را به سفر زمان بفرستد

پس از ساخت ماشین زمان هنگام استفاده از آن دانشجویان در محل آزمایشگاه دکتر ناپدید می شوند و این موضوع باعث می شود که دکتر باقرزاده دستگیر و مورد بازجویی قرار گیرد.

پایان قسمت اول

************************************

در ابتدای قسمت دوم فیلم در حالی که دکتر باقرزاده در راه دادگاه توسط گروهی ناشناس ربوده می شود دانشجویان ناپدید شده ، در سرزمینی ناشناس از خواب بیدار می شوند.

سرگردانی و خستگی و ناامیدی بر آنان مستولی می گردد و پس از بحث و جدلهایی راهی می شوند تا در راه با روستاییان روبرو می شوند.

و پس از گفتگو با روستاییان متوجه می شوند که سفر به زمان اتفاق افتاده و آنان به هشتصد سال قبل برگشته و در شهر نیشابور یعنی شهر ابوسعید از خواب بیدار شده اند.

سپس در حالی که مغول ها به ایران حمله کرده اند و مشغول تصرف و غارت روستاها هستند آنان به نزد ابوسعید محمد نیشابوری می روند و از او می خواهند که با ساخت ماشین زمانی آنان را به زمان خودشان بازگرداند

و در اینجا قسمت دوم فیلم به پایان می رسد

***************************************

تیتراژ بسیار عالی و گیرای این فیلم را علیرضا آقاابراهیمی با استفاده از آهنگی از یانی تهیه نموده.

تصویر برداران فیلم :

فروهر فاضلی

محمدرضا آقاابراهیمی

سپیده آقاابراهیمی

و فائزه فرهادی هستند

موسیقی متن : رضا افسر

و سرمایه گذاران فیلم :

فریده فرهادی

رضا افسر و علیرضا آقاابراهیمی هستند

تهیه کننده : نپتون فیلم

برای این جوانان فعال و بااستعداد آرزوی موفقیت دارم

************************************************

سایر هنرپیشه ها در صحنه هایی از فیلم :

و داستان دکتر باقرزاده همچنان ادامه دارد