گردش عصرانه

مجموعه عکس حاضر با نام گردش عصرانه به تاریخ ثبت 22 شهریور 1390 و مربوط به اولین روز برخورد من با روباه های کوه دنبه در غرب اصفهان است.

برخوردی غیر منتظره و هیجان انگیز، به خاطر زیبایی این جفت روباه که قبل از غروب آفتاب، در نهایت وفاداری و مهربانی در کنار هم  به گردش مسرت بخشی پرداخته بودند.

از آن به بعد به روش سرخپوست ها نام دره ای که روباه ها را در آن دیده بودم دره ی روباه ها گذاشتم و مرتبا به آنجا سر می زدم و عکسها و فیلم های زیادی از این موجودات زیبا و فوق العاده باهوش گرفتم که در آینده اگر عمری باشد یک مستند کوتاه از آنها ارائه خواهم کرد.

نزدیک شدن به روباه ها و دیدن مجدد آنها کاری غیر ممکن است چون این موجود حیله گر فقط منتظر یک پلک زدن می ماند تا در بوته زارها مخفی شود. به همین دلیل و البته بدلیل نداشتن سه پایه و تجهیزات قویتر، کیفیت عکسها خوب نیست که از این بابت عذرخواهی می کنم.

امیدوارم شما هم از تماشای این گردش عصرانه لذت ببرید.

/ 13 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

سلام تصاویر یوز شناسایی شده در منطقه حفاظت شده درونه تقدیم به تمام طبیعت دوستان و علاقمندان محیط زیست.........

علیرضا آقاابراهیمی

سلام. از سی ام که تعطیل شدم غریق زمان رو کلید زدیم، دیروز هم توی مناطق سرسبز و زیبایی از بیرجند فیلمبرداری داشتیم.[گل]

سپهر

ُسلام من آپ هستم اگه وقت داشتین بیاید[گل]

کریم ادیب

بادرود به دوستان گرامی ،حامی طبیعت و حیوانات.همانطور که میدانیدجثه ی روباه ها بستگی به محیط زیست آنهادارد مثلا روباه خوزستان کوچک و کم مو و روباه کرمان بزرگتر با موهای پر که اینحالت بلای جان آنهامیشودروباه منطقه ی دهاقان از این نوع زیبااست که عده ای سود جو با خوراندن سم آنهارا شکار میکردند.!!!

کریم ادیب

بادرود مجدد،داستان مستند (برج تالار)از مجموعه یneveshteha یک نمونه ی واقعی روباه گیری در دهاقان بوده است که منجر به کمیابی این موجود زیبا شده است. به وبلاگ زیر مراجعه نمائید. http://karimadib19.blogfa.com