از اصفهان تا بیرجند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 8 نظر / 19 بازدید
محمدعلی ابراهیمی

در سفری که در آذرماه 1391 به بیرجند داشتم شاهد مناظری بسیار زیبا بودم که با بارش فراوان باران و راه افتادن سیلاب های پر حجم در حاشیه کویرهای ایران همراه بود. شهر زیبای طبس ، شهر خور و مناطق حاشیه ای کویر ، طبیعت بسیار زیبایی را به نمایش گذاشته بودند. حیوانات ، پرندگان و درختان همگی سرمست از بارش باران و هوای پاک در همه جا به شادی و آواز مشغول بودند. کوههای باقران بیرجند سفید پوش بود و بارش باران فراوان و کم نظیر این شهر را زیباتر از همیشه کرده بود. جای شما خالی

محمدرضا آقاابراهیمی

سلام. چه عکس های زیبایی! رنگین کمان بر فراز طبس، پرنده سیاه، کوچه باغ طبس، نخلستانهای اصفهک، کوه های پربرف بیرجند و ... همه و همه بسیار زیبا هستند.

سعید سیری

وت پارس ، سایتی جامع برای دانشجویان و اساتید دامپزشکی در ایران سایتی متفاوت برای دوستداران حیوانات،محیط زیست و عموم مردم شما را به مطالعه سایت خود دعوت می کنیم. وت پارس ، تفکر نوین دامپزشک پارسی www.vetpars.com

محمدرضا آقاابراهیمی

سلام. در مورد متروکه بودن اصفهک اطلاع دقیقی ندارم اما حدس قوی آن است که با توجه به نزدیکی اصفهک به طبس و خشت و گلی بودن خانه ها، قاعدتا در زلزله مهیب و ویرانگر سال 1357 طبس، اصفهک هم دچار آسیب بسیار شدیدی شده و احتمالا متاسفانه اغلب اهالی آن هم در زلزله جان خود را از دست داده اند لذا در بازسازی آن منطقه نیازی به بازسازی اساسی روستا احساس نشده و جمعیت چندانی هم در روستا باقی نمانده است. متاسفانه آن زلزله تلفات بسیار زیادی داشت و از اهالی قدیمی طبس هستند کسانی که 30-20 نفر از نزدیکانشان را در زلزله از دست داده اند. این وضعیت در یک روستای قدیمی با خانه های سست و گلی قاعدتا وخیم تر بوده است. خود شهر طبس را حتما دقت کرده ای که تقریبا به صورت کامل بازسازی شده و آثار چندانی از خانه ها، مغازه ها و خیابان های مربوط به قبل از زلزله در آن دیده نمی شود.

انجمن دوستی تاجیکستان

با درود و خوش آمد به شمادوست گرامی لطفا تنها از راه ایمیل با انجمن در تماس باشید، سپاس Iran.tajikistan@yahoo.com

علیرضا آقاابراهیمی

سلام. عکس های بسیار زیبایی هستند، به خصوص عکسی که از باغ گلشن طبس گرفتین، این عکس ها رو به بچه ها (محمد و رضا) هم نشون دادم و اون ها هم خیلی خوششون اومد. منم چندتا عکس جدید گذاشتم.

عزیزی

دست شما درد نکند از خرانق هم دیدن کنید جالبه

باران

واقعا جالب بود خیلی لذت بردم...[گل]