معرفی فیلم غریق زمان

غریق زمان یک فیلم علمی تخیلی است که تولید آن توسط گروهی از جوانان دبیرستانی در شهر بیرجند کلید خورده و در سال 90 قسمت اول و دوم آن آماده و به نمایش درآمده است.

کارگردانی این فیلم را رضا افسر و علیرضا آقاابراهیمی بعهده دارند

نقش اول این فیلم را کارگردانان بطور مشترک بازی می کنند و در کنار آنان شاهد بازی برجسته ی محمد سجادی و صدف افسر در دو نقش  هستیم.

در ابتدای این فیلم دکتر باقرزاده در پی سالها تدریس در دانشگاه و الهام گرفتن از کتب ابوسعید محمد نیشابوری تصمیم می گیرد ماشین زمانی ساخته و دو تن از دانشجویان داوطلب خود را به سفر زمان بفرستد

پس از ساخت ماشین زمان هنگام استفاده از آن دانشجویان در محل آزمایشگاه دکتر ناپدید می شوند و این موضوع باعث می شود که دکتر باقرزاده دستگیر و مورد بازجویی قرار گیرد.

پایان قسمت اول

************************************

در ابتدای قسمت دوم فیلم در حالی که دکتر باقرزاده در راه دادگاه توسط گروهی ناشناس ربوده می شود دانشجویان ناپدید شده ، در سرزمینی ناشناس از خواب بیدار می شوند.

سرگردانی و خستگی و ناامیدی بر آنان مستولی می گردد و پس از بحث و جدلهایی راهی می شوند تا در راه با روستاییان روبرو می شوند.

و پس از گفتگو با روستاییان متوجه می شوند که سفر به زمان اتفاق افتاده و آنان به هشتصد سال قبل برگشته و در شهر نیشابور یعنی شهر ابوسعید از خواب بیدار شده اند.

سپس در حالی که مغول ها به ایران حمله کرده اند و مشغول تصرف و غارت روستاها هستند آنان به نزد ابوسعید محمد نیشابوری می روند و از او می خواهند که با ساخت ماشین زمانی آنان را به زمان خودشان بازگرداند

و در اینجا قسمت دوم فیلم به پایان می رسد

***************************************

تیتراژ بسیار عالی و گیرای این فیلم را علیرضا آقاابراهیمی با استفاده از آهنگی از یانی تهیه نموده.

تصویر برداران فیلم :

فروهر فاضلی

محمدرضا آقاابراهیمی

سپیده آقاابراهیمی

و فائزه فرهادی هستند

موسیقی متن : رضا افسر

و سرمایه گذاران فیلم :

فریده فرهادی

رضا افسر و علیرضا آقاابراهیمی هستند

تهیه کننده : نپتون فیلم

برای این جوانان فعال و بااستعداد آرزوی موفقیت دارم

************************************************

سایر هنرپیشه ها در صحنه هایی از فیلم :

و داستان دکتر باقرزاده همچنان ادامه دارد

/ 6 نظر / 57 بازدید
پردیس باکس

سلام دوست عزيز ! آيا مي خواهي بازديد وبلاگت را افزايش بدي ؟ آيا مي خواهيد رتبه هاي نخست موتور جستجوگر گوگل شويد؟ پيشنهاد ما را قبول کنيد و از لينک باکس هوشمند پرديس باکس استفاده کنيد. آيا مي دانيد لينک باکس چگونه باعث افزايش بازديد شما مي شود ؟ آيا با نحوه کار لينک باکس ها آشنايي داريد ؟ راهنماي کامل استفاده از لينک باکس پرديس را مشاهده نماييد www.help.pardisbox.ir شما هم در سايت ما عضو شويد و به وبلاگهاي پر بازديد بپيونديد www.pardisbox.ir با تشکر از شما توجه داشته باشيد که لينک هاي ارسالي شما هيچ نبازي به تاييد توسط گروه پشتيباني ندارد مديريت لينک باکس هوشمند پرديس باکس[گل]

دستان علوی

با سلام و درود ممنون از نظرتان ... با سپاس حامی گرگ های ایران

علیرضا آقاابراهیمی

سلام. خیلی ممنون برای مطلبتون و معرفی غریق زمان. فیلمبرداری فیلم 100% تابستون تموم می شه و ما سعی می کنیم که فیلم را تا نوروز92 آماده کنیم.

محمدرضا آقاابراهیمی

سلام. هر چند خود فیلم زیبا و جذاب است ، اما به نظرم زیباتر از آن این واقعیت است که کل کار با استفاده از ابتدایی ترین وسایل انجام شده است. مثلا تصویربرداری فیلم با دوربین های عکاسی دیجیتال بسیار معمولی انجام شده که اصولا برای عکاسی طراحی شده اند و فیلم برداری به عنوان کاربردی جانبی و نه چندان قوی به آنان افزوده شده است. انجام امور میکس ، تدوین ، صداگذاری و تیتراژ هم با استفاده از کامپیوترهای معمولی و نرم افزارهای غیر حرفه ای (و معمولا قفل شکسته) انجام شده است. در مجموع مقدار زیادی ابتکار به همراه تلاش طولانی مدت صرف تهیه این سریال (و فیلم قبلی این بچه ها ، یعنی "تاج و دشنه") شده است که بسیار جای تقدیر و موجب خوشحالی است. البته اخیرا این دو نفر به دوربین فیلم برداری دیجیتال هم مجهز شده اند و لذا انتظار می رود کارهای بعدی (از جمله بخش های بعدی همین سریال و نیز یک مستند در مورد مشاغل مختلف که توسط علیرضا در دست تهیه است) از کیفیت تصوویری و صوتی بالاتری برخوردار باشند. با گذشت زمان و کسب تجربه بیشتر ، تکنیک های بازی ، کارگردانی ، تصویر برداری ، صحنه آرائی و سایر جنبه های لازم کار نیز انشاالله بهبود خواهد

من

از کجا دانلود کنیم؟

ا

میگی به کسی نده اونوقت خودت می زاری تواینترنت